Powieki górne

ZabiegiZamknij

Plastyka
powiek górnych

Piękne oczy to z pewnością cecha młodości, którą chcielibyśmy zatrzymać najdłużej. Niestety to właśnie na tej cienkiej i delikatnej skórze wokół oczu najszybciej zauważalny jest proces starzenia. Opadająca powieka, zmarszczki i nadmiar skóry wraz z upływem czasu odbierają blask Twojemu spojrzeniu. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być plastyka powiek górnych, która pozwoli odzyskać oczom młodszy, promienny i wypoczęty wygląd. Plastyka powiek górnych to jedna z najczęściej wykonywanych procedur estetycznych, która pozwala zarówno Paniom jak i Panom na poprawę wyglądu i samopoczucia, poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z okolic powiek.

Jako chirurg plastyczny, który specjalizuje się w poprawie okolic oczu, redukcji nadmiaru skóry i obrzęków jak cienie i worki pod oczami, uważam ten zabieg za jeden z najlepszych zabiegów odmładzających twarz. Sprawdź efekty moich zabiegów z zakresu plastyki powiek górnych i zobacz jak potrafią one odmienić całą twarz. Jeśli szukasz skutecznego i bezpiecznego sposobu na poprawę wyglądu powiek, plastyka powiek górnych jest idealnym rozwiązaniem.

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU
Plastyka powiek górnych, blefaroplastyka Warszawa Chirurg Piwowarek Poznań

Wskazania do przeprowadzenia plastyki powiek górnych

Plastyka powiek górnych, medycznie nazywana BLEFAROPLASTYKA, jest zalecana dla osób, które cierpią z powodu nadmiernie zwisającej skóry na górnych powiekach. Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu jest widoczne opadnie powiek, niepożądany kształt powieki górnej, zaburzenia widzenia oraz ogólny smutny wyraz twarzy. Plastyka powiek górnych, może być również świetnym ogólnym zabiegiem odmładzającym cały wyraz twarzy bez względu na wiek pacjenta, ale najczęściej wykonuję go u pacjentów powyżej 35 roku życia.

Jak wygląda przygotowanie do zabieguplastyki powiek?

Aby przeprowadzić zabieg plastyki powiek górnych wymagam jest wykonania badań laboratoryjnych, nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym zabiegiem. Badania, które musisz wykonać to:

 • morfologia
 • ocena układu krzepnięcia
 • ocena funkcji nerek
 • badanie ogólne moczu

Celem tych badań jest ocena Twojego ogólnego stanu zdrowia.

Dodatkowe zalecenia to:

 • Jeśli wykonywałaś zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej czyli popularnego botoksu na mniej niż 4 miesiące przed zabiegiem, to niestety musisz się wstrzymać z operacją. Po upływie 4 miesięcy od zabiegu redukcji zmarszczek toksyną będę mógł podjąć się plastyki powiek górnych.
 • Wszystkim pacjentom zalecam, aby przez przynajmniej 3 dni przed zabiegiem wstrzymali się od spożywania alkoholu i zaprzestali palenia papierosów co najmniej 2 tygodnie wcześniej. Substancje te mogą mieć bowiem wpływ na przebieg znieczulenia oraz krwawienia śródoperacyjnego.
 • Przez okres 2-3 tygodni przed zabiegiem nie należy korzystać z solarium ani opalać się.
 • Na około tydzień wcześniej należy odstawić leki, które zwiększają ryzyko krwawienia, a przede wszystkim kwas acetylosalicylowy (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard, Etopiryna itp.).
 • Ponadto w dniu zabiegu należy powstrzymać się od nakładania makijażu oraz stosowania wszelkiego rodzaju kremów.
 • W dniu zabiegu nie piejmy kawy.

Zalecam, aby na zabieg przyjść z osobą towarzyszącą, ponieważ opuchlizna okolic oczu bezpośrednio po zabiegu może znacząco ograniczyć zdolność widzenia. 3 godziny od wykonanego zabiegu przebywasz w oddzielnym pokoju pooperacyjnym, gdzie jesteś pod obserwacją na następnie zostajesz wypuszczony do domu. Jeśli nie masz możliwości, aby ktoś bliski był tego dnia z Tobą to powiedz nam o tym przed zabiegiem i zamówimy Ci transport do domu.

Jak wygląda zabieg?

Plastyka powiek górnych to zabieg chirurgiczny, który usuwa nadmiar skóry, tłuszczu i mięśni z powiek górnych. Zabieg rozpoczyna się od wykonania nacięcia w górnej fałdzie powieki, w zależności od tego, gdzie znajdują się przepukliny tłuszczowe. Następnie usuwam nadmiar tłuszczu, poprawiając tym samym wygląd całego obszaru oka. W przypadku wycięcia przepuklin tłuszczowych, nacięcie jest zwykle wykonane w obrębie wewnętrznego kącika oka, co minimalizuje widoczne blizny i poprawia estetyczny efekt operacji. Zabieg zwykle trwa około 1-2 godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent podczas zabiegu może odczuwać pewien dyskomfort i obrzęk po zabiegu.

Efekty plastyki powiek

Efektem plastyki powiek górnych jest poprawa wyglądu powiek i całego obszaru oka. Pacjenci często zgłaszają poprawę widzenia oraz lepsze samopoczucie po zabiegu. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele lat, a pacjenci zwykle są bardzo zadowoleni z rezultatów. Jednak warto pamiętać, że indywidualne wyniki mogą się różnić w zależności od stanu zdrowia pacjenta oraz innych czynników.

Jak postępować po plastyce powiek?

Do domu zostaniesz wypisany już po kilku godzinach od zabiegu. Jedynym pozostałym opatrunkiem, jest niewielki plaster na ranie, który nie utrudnia widzenia. Na występujące naturalnie po operacji przejściowe obrzęki i zasinienia należy stosować chłodne okłady. Szwy – w przypadku użycia nici niewchłanianych – są zdejmowane po około 7 dniach od zabiegu. Większość pacjentów powraca do aktywnego życia w ciągu 10 dni po zabiegu. Pełna rekonwalescencja trwa miesiąc. Przez kilka dni od wykonywanej operacji nie należy moczyć obszaru zabiegowego. Soczewki kontaktowe można zakładać po 1-2 tygodniach od operacji, a delikatny makijaż oczu jest możliwy tydzień po zdjęciu szwów. Nie wolno spożywać alkoholu oraz palić papierosów do momentu, kiedy skóra wokół oczu nie ulegnie całkowitemu zagojeniu. Przez co najmniej rok od wykonanej plastyki powiek należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Po zabiegu plastyki powiek górnych pacjent powinien przestrzegać kilku zaleceń, w tym unikania nadmiernego wysiłku fizycznego przez kilka tygodni, stosowania zimnych okładów, a także stosowania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Zazwyczaj dodatkowo przepisuję antybiotyki, aby zapobiec infekcjom, a także zalecam noszenie okularów przeciwsłonecznych, aby chronić oczy przed światłem słonecznym.

Dodatkowe zalecenia pozabiegowe

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pomogą Ci w przyspieszeniu gojenia się blizn po plastyce powiek:

 • mezoterapia igłowa z tropokolagenem
 • radiofrekwencja mikroigłowa
 • laser Co2

Są to zabiegi szczególnie polecane przez lekarzy medycyny estetycznej z którymi współpracuję i pomagają moim pacjentom w szybszym okresie rekonwalescencji. Zazwyczaj już po miesiącu czasu, może wykonywać te zabiegi, a czasem należy poczekać do 6 tygodni. Potrafią mieć duży wpływ na znikomą widoczność blizn lub całkowity ich zanik.

Po zdjęciu szwów zalecam stosowanie specjalnej maści regenerującej skórę: Sutricon, która z mojego doświadczenia ma bardzo duży wpływ na przyspieszenie gojenia się miejsca zabiegowego

Efekty przed i po

dr Michał Piwowarek

Chirurg plastyczny
Chirurg plastyczny Piwowarek Poznań Warszawa

Opisz mi swój problem. Przygotuję dedykowany opis zabiegu z wyceną!

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Upiększam i odmładzam twarz i ciało!

Stosuję najlepsze, niemieckie techniki chirurgii plastycznej, dzięki którym efekty są bardziej naturalne a blizny znikome.

UMÓW WIZYTĘ