Lipotransfer

ZabiegiZamknij

Lipotransfer

Przeszczep tłuszczu, czyli tzw. lipotransfer to bezpieczna i skuteczna metoda modelowania twarzy i sylwetki bazująca na autologicznym przeszczepie tkanki tłuszczowej. Co to oznacza w praktyce? Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje jej nadmiar, na przykład z okolic brzucha, ud, czy boczków, a następnie podaniu odpowiednio przygotowanych komórek tłuszczowych w obszar, który chcemy skorygować. Na czym polega jego fenomen? W zależności od okolicy ciała i oczekiwań pacjenta uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany.

Jeśli stosowane do tej pory przez Ciebie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i preparatów na bazie kwasu hialuronowego, nie przyniosły zadowalających efektów to zabieg przeszczepu tłuszczu pod oczy, będzie idealnym rozwiązaniem tego mankamentu urody.

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU
Lipotransfer Warszawa Chirurg Plastyczny Piwowarek

Wskazania do lipotransferu

Lipotransfer pod oczy zalecany jest osobom, które chcą pozbyć się cieni i worków pod oczami, a jednocześnie uzyskać naturalny, młodszy wygląd. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób, u których w okolicy oczu występuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Przeszczep tłuszczu świetnie sprawdzi się także przy powiększaniu piersi, unoszeniu pośladków, korekcie i wypełnieniu ust, a także rekonstrukcji piersi po mastektomii. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej stanowi naturalną i bezpieczną alternatywę dla sztucznych implantów i wypełniaczy, dlatego lipotransfer rekomendowany jest szczególnie alergikom, gdyż nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, ani odrzucenia przeszczepianej tkanki.

Jak przebiega lipotransfer?

Przeszczep tłuszczu poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg zabiegu oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Lipotransfer pod oczy jest zabiegiem polegającym na przeniesieniu tkanki tłuszczowej z innej części ciała, najczęściej z brzucha lub ud, do obszaru pod oczami. Przed zabiegiem pacjent jest poddawany znieczuleniu miejscowemu. Najpierw, przy pomocy delikatnych kaniul, zostaje pobrana tkanka tłuszczowa z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar. Najczęściej jest to brzuch, biodra lub uda. Następnie pobraną tkankę poddaje się oczyszczeniu z płynnej frakcji i selekcji, tak, aby przeszczepione zostały tylko młode, pełnowartościowe komórki. Ostatnim etapem lipotransferu jest precyzyjne wszczepienie pojedynczych komórek tłuszczowych w miejsce docelowe. Cała procedura zabiegowa odbywa się w ciągu około 90 min. Tego samego dnia pacjent wraca do domu.

 

Efekt lipotransferu

Pierwsze efekty lipotransferu w postaci przywrócenia objętości, zmiany kształtu, odbudowy ubytków oraz odnowy i wygładzenia skóry są zauważalne tuż po wykonanym zabiegu. Skóra jest zdrowsza, bardziej jędrna, elastyczna i lepiej nawodniona. Choć w trakcie wygajania się tkanek część przeszczepionego tłuszczu wchłania się, to ostateczne rezultaty pozostają widoczne przez minimum kilka lat, są więc stosunkowo trwałe.

Po zabiegu pacjent powinien unikać nadmiernego wysiłku fizycznego przez kilka dni. Pacjent powinien unikać stosowania kosmetyków w okolicy pod oczami przez kilka dni po zabiegu.

Efekty przed i po

dr Michał Piwowarek

Chirurg plastyczny
Chirurg plastyczny Piwowarek Poznań Warszawa

Opisz mi swój problem. Przygotuję dedykowany opis zabiegu z wyceną!

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Upiększam i odmładzam twarz i ciało!

Stosuję najlepsze, niemieckie techniki chirurgii plastycznej, dzięki którym efekty są bardziej naturalne a blizny znikome.

UMÓW WIZYTĘ