Powiększanie piersi

ZabiegiZamknij

Powiększanie piersi

Piersi są dla kobiet bardzo ważną częścią ciała, większość przywiązuje dużą wagę do ich wyglądu i rozmiaru. Okazuje się, że mały lub nieproporcjonalny biust często staje się źródłem kompleksów i utraty pewności siebie. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, czyli operacja piersi, podczas której za sprawą najwyższej jakości implantów modeluje się biust, jednocześnie nadając mu wymarzony przez pacjentkę kształt i rozmiar.

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU
powiększanie piersi warszawa

Wskazania do powiększania piersi

Powiększanie piersi to zabieg stworzony z myślą o kobietach, które ze względu na niezadowalający kształt lub rozmiar biustu czują się niepewnie w swoim ciele. Powodów kompleksów może być wiele: nagła utrata masy ciała, przebyta ciąża, zanik piersi spowodowany karmieniem piersią, mastektomia lub uwarunkowania genetyczne to tylko kilka czynników, które wpływają na wygląd naszych piersi. Mimo że często są to zmiany, którym nie możemy zapobiec, to warto mieć świadomość, że dzięki skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniom chirurgii plastycznej możemy przywrócić im atrakcyjny i pożądany wygląd, który zostanie z nami na zawsze.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg zabiegu, rekomenduje konkretne kształty i rodzaje implantów oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Powiększanie piersi przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym i polega na wykonaniu nacięcia w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczek sutkowych, a następnie wszczepieniu implantów pod gruczoły piersiowe lub mięśnie piersiowe. Po ich precyzyjnym umiejscowieniu w obszarach nacięć zakładane są szwy, a cały zabieg dobiega końca. Po zabiegu pacjentka przez około dwa miesiące nosi specjalny biustonosz formujący, który pozwala na właściwą regenerację i stabilizację implantów we właściwej pozycji.

Jak postępować po operacji piersi?

Do domu zostaniesz wypisana około po jednej dobie od zabiegu. Naturalne po operacji są obrzęki i zasinienia. Są one zjawiskiem przejściowym i ustępują stopniowo w ciągu dwóch, trzech tygodni. Pierwsza kontrola odbywa się zwykle tydzień po zabiegu powiększania biustu, a po dwóch tygodniach usuwamy szwy. Przez miesiąc po operacji lekarz zaleca noszenie specjalnego biustonosza uciskowego przez 24 godziny na dobę. Do sportu możesz wrócić po 4 tygodniach od zabiegu.

Efekty powiększania piersi

Pierwsze efekty powiększania biustu są zauważalne tuż po wykonanym zabiegu. Piersi są jędrne i podniesione, a sylwetka wygląda na smuklejszą. Dyskretne blizny po operacji przebiegają w praktycznie niewidocznych na co dzień miejscach, czyli w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczek sutkowych. Ostateczny efekt zabiegu możemy ocenić po 3 miesiącach od operacji, kiedy implanty się ułożą, a piersi przybiorą bardziej naturalny kształt niż bezpośrednio po operacji. Zabieg jest jednorazowy, a jego efektami pacjentki mogą cieszyć się już na stałe.

dr Michał Piwowarek

Chirurg plastyczny
Chirurg plastyczny Piwowarek Poznań Warszawa

Opisz mi swój problem. Przygotuję dedykowany opis zabiegu z wyceną!

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Upiększam i odmładzam twarz i ciało!

Stosuję najlepsze, niemieckie techniki chirurgii plastycznej, dzięki którym efekty są bardziej naturalne a blizny znikome.

UMÓW WIZYTĘ