Plastyka ud

ZabiegiZamknij

Plastyka ud

W wyniku szybkiej utraty wagi lub naturalnych procesów starzenia skóra w okolicy ud staje się wiotka i zaczyna opadać. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być plastyka ud, czyli tzw. lifting, podczas którego z ud usuwa się nadmiar obwisłej tkanki, przywracając im tym samym atrakcyjny i smukły wygląd.

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU
Chirurg Plastyczny Michał Piwowarek - plastyka ud liposukcja ud

Wskazania do przeprowadzenia plastyki ud

Plastyka ud jest polecana osobom, które ze względu na szybką utratę wagi borykają się z nadmiarem zwisającej skóry w tych okolicach. Na lifting ud chętnie decydują się także osoby dojrzałe, u których skóra z czasem traci jędrność, a tkanka tłuszczowa tworzy mało estetyczne fałdy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg zabiegu, dokonuje pomiaru ud oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Plastyka ud przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry z okolic ud w celu przywrócenia im właściwego napięcia i ładnie zarysowanego kształtu. W przypadku dużej ilości tkanki tłuszczowej zabieg może być połączony z liposukcją, czyli odsysaniem tłuszczu. Następnie w miejscu nacięć zakładany jest opatrunek w formie szwów i drenów, które odprowadzają niewielkie ilości krwi i wydzieliny. Operację kończy założenie uciskającego opatrunku.

Jak postępować po zabiegu plastyki ud?

Do domu zostaniesz wypisany po jednej dobie od zabiegu lub nawet w jego dniu. Naturalne po operacji są obrzęki i zasinienia. Są one zjawiskiem przejściowym i ustępują stopniowo w ciągu dwóch, trzech tygodni.

Z aktywnością fizyczną należy wstrzymać się przez 7-10 dni, a po tym okresie następuje zdjęcie szwów. W tym czasie lekarz zaleca też noszenie opatrunku uciskowego. Do sportu możesz wrócić po 3-8 tygodniach od zabiegu.

Każdy pacjent otrzymuje indywidualne wskazania dalszego postępowania oraz ustalane są terminy wizyt kontrolnych.

Efekty plastyki ud

Pierwsze efekty liftingu ud są zauważalne tuż po wykonanym zabiegu. Skóra jest napięta, a uda stają się szczupłe i ładnie zarysowane. Dyskretne blizny po operacji przebiegają w praktycznie niewidocznych na co dzień miejscach, czyli w pachwinie i wzdłuż wewnętrznej powierzchni uda. Ostateczny efekt zabiegu będzie widoczny w okresie do 6 miesięcy po operacji, kiedy rana zespoli się, a opuchlizna zniknie. Zabieg jest jednorazowy i jeśli pacjent uniknie znacznych wahań masy ciała, efekt modelowania będzie trwały.

dr Michał Piwowarek

Chirurg plastyczny
Chirurg plastyczny Piwowarek Poznań Warszawa

Opisz mi swój problem. Przygotuję dedykowany opis zabiegu z wyceną!

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Upiększam i odmładzam twarz i ciało!

Stosuję najlepsze, niemieckie techniki chirurgii plastycznej, dzięki którym efekty są bardziej naturalne a blizny znikome.

UMÓW WIZYTĘ