Plastyka powiek dolnych

ZabiegiZamknij

Plastyka
powiek
dolnych

Plastyka powiek dolnych jest popularnym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, który polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanek pod oczami, poprawie konturu oka oraz redukcji worków pod oczami. Zabieg ten może znacznie poprawić wygląd twarzy i sprawić, że wygląda ona młodziej, bardziej wypoczęta i pełna energii.

Przede wszystkim, zabieg plastyki powiek dolnych jest idealny dla osób, które odczuwają nie tylko dyskomfort związany z workami pod oczami, ale także dla tych, którzy czują się zniechęceni do spojrzenia w lustro z powodu zmarszczek i opadającej skóry pod oczami. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, a proces starzenia sprawia, że staje się coraz cieńsza i mniej elastyczna, co prowadzi do powstawania worków pod oczami, zmarszczek i opadającej skóry. Zabieg plastyki powiek dolnych, może pomóc w poprawie tych problemów i przywróceniu pewności siebie. Wielu pacjentów zgłasza znaczną poprawę jakości swojego życia po zabiegu, a ich samoocena wzrasta.

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU
plastyka powiek Chirurg Piwowarek dolne powieki

Wskazania do zabiegu

Zwiotczała skóra pod okiem, worki pod oczami, których nie dało się zredukować zabiegami medycyny estetycznej.

Cel zabiegu

Napięcie skóry pod oczami oraz ogólna poprawa estetyki twarzy i odmłodzenia jej wyglądu.

Technik i opis zabiegu plastyki powiek dolnych

Technicznie dla chirurga plastycznego jest to trudniejszy, wymagający o wiele większej precyzji i doświadczenia, a tym samy trwa dwa razy dłużej, czyli 2-3 godziny.

Pierwsza technika – klasyczna, polega na wykonaniu cięcia skóry pod powieką i nacięciu mięśnia. Stosujemy ją u pacjentów, u których poza przpuklinami tłuszczowymi, mam do wycięcia jeszcze nadmiar skóry.

Druga technika – to skomplikowana technika przezspojówkowa, polegająca na cięciu od środka oka. Stosuję ją u pacjentów, u których usuwam przepukliny tłuszczowe, ale nie mają luźnej skóry w około oka.

W obu technikach poza usunięciem przepuklin tłuszczowych wykorzystujemy cześć tłuszczu i robimy „transpozycję” czyli przesuwamy część tłuszczu pod przepuklinę w miejsce tzw. Dołka. Decyzję o wyborze techniki operacji podejmuję podczas pierwszej konsultacji z pacjentem.

Zabieg przeprowadzam w znieczuleniu miejscowym i pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu.

Etapy zabiegu korekty powiek dolnych

  1. Nacinam skóre i mięsień pod samymi rzęsami na powiece dolnej,
  2. Następnie preparuje do przepukliny tłuszczowej której cześć usuwam,
  3. Odpreparowuje tkankę, która tworzy dołek pod przepuklina, czyli oddzielam tkankę łączna od kości oczodołu i przechodzę w dół w celu uwolnienia części czerwonej, żeby nie była tak wklęsła ,
  4. Następnie cześć tłuszczu przesuwam jeszcze w czerwone miejsce, czyli robię „transpozycję tłuszczu”.
  5. Następnie, żeby uniknąć powikłania jakim jest „ektropium” czyli wywinięcie powieki, odpreparowuję skórę na zewnętrznej części oka.
  6. Po tym wszystkim usuwam nadmiar skory i wykonuję specjalną techniką precyzyjne szwy, aby nawet po samym zabiegu, twarz wyglądała estetycznie i a miejsce operacji szybciej się goiło.

Okres po operacji

Szwy usuwam po 6-7 dniach. Po 7 dniach rany się goją i ogólny czas rekonwalescencji trwa około 14 dni.

dr Michał Piwowarek

Chirurg plastyczny
Chirurg plastyczny Piwowarek Poznań Warszawa

Opisz mi swój problem. Przygotuję dedykowany opis zabiegu z wyceną!

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Upiększam i odmładzam twarz i ciało!

Stosuję najlepsze, niemieckie techniki chirurgii plastycznej, dzięki którym efekty są bardziej naturalne a blizny znikome.

UMÓW WIZYTĘ