Plastyka brzucha

ZabiegiZamknij

Plastyka brzucha

W wyniku przebytej ciąży, znacznej utraty masy ciała lub naturalnych procesów starzenia skóra wraz z podskórną tkanką tłuszczową może przemieszczać się w dolne partie brzucha. Zgromadzona w obrębie obwisłej skóry brzucha tkanka tłuszczowa często jest odporna na stosowane diety i nawet intensywną aktywność fizyczną. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być zabieg liposukcji, czyli tzw. plastyki brzucha, podczas którego z brzucha usuwa się nadmiar wiotkiej tkanki, przywracając tym samym sylwetce atrakcyjny i smukły wygląd.

Plastyka brzucha to jedna z najpopularniejszych procedur chirurgii estetycznej, która umożliwia szybkie usuniecie niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod odchudzania, liposukcja brzucha pozwala na precyzyjne usunięcie tkanki tłuszczowej z określonych obszarów, na których najbardziej zależy pacjentowi.

Osobiście jest to jeden z moich ulubionych zabiegów chirurgii plastycznej ciała, ponieważ problemy nadmiernej ilości tłuszczu u pacjentów zwłaszcza w okolicy dolnej części brzucha i boczków, to jedne z najczęściej wymienianych kompleksów, które potrafię szybko usunąć i tym samym spełnić marzenia moich pacjentów o pięknej figurze.

 

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Wskazania do przeprowadzenia plastyki brzucha

Plastyka brzucha jest wskazana dla osób, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, której nie można usunąć za pomocą tradycyjnych metod odchudzania, takich jak dieta i ćwiczenia fizyczne. Zabieg jest również polecany dla pacjentów z obwisłą skórą na brzuchu, co często jest wynikiem znacznej utraty wagi lub ciąży. Na operację nie powinny decydować się osoby z wyraźną nadwagą i otyłością oraz kobiety, które planują kolejne ciąże.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg zabiegu oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Abdominoplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry z brzucha. Chirurg nacina skórę w dolnej części brzucha, a przy większym zakresie zabiegu cięcie przedłużane jest bocznie w obrębie bioder. Następnie usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy poniżej pępka. W razie potrzeby lekarz może skorygować także rozstęp mięśni prostych brzucha. Następnie w miejscu nacięć zakładany jest opatrunek w formie szwów i drenów, które odprowadzają niewielkie ilości krwi i wydzieliny. Po operacji zakłada się także specjalny kombinezon przylegający do ciała, który pomaga w zmniejszaniu obrzęków i obkurczaniu skóry. Dreny usuwa się podczas wizyty kontrolnej w klinice po 2-3 dniach od zabiegu, a opatrunek modelujący należy nosić całodobowo przez około 3 tygodnie.

W przypadku dużej ilości tkanki tłuszczowej zabieg może być połączony z liposukcją, czyli odsysaniem tłuszczu, szczególnie okolic bioder i nadbrzusza. Efektem jest uzyskanie płaskiego brzucha i zarysowanej talii.

Jak postępować po zabiegu plastyki brzucha?

Do domu zostaniesz wypisany po dwóch lub trzech dobach od zabiegu. Naturalnym następstwem operacji jest wystąpienie miejscowych zasinień i obrzęków, które ustępują w ciągu dwóch, trzech tygodni. Po tym czasie można wrócić do pracy, jeśli nie jest zbyt obciążająca fizycznie. Po mniej więcej dwóch tygodniach zalecane jest wykonywanie regularnych masaży, tzw. drenaży limfatycznych, które mają za zadanie przyspieszyć rekonwalescencję i zapobiec powstawaniu zrostów. Przez kolejne dwa miesiące od zabiegu pacjent nosi specjalny strój uciskowy.

Efekty plastyki brzucha

Pierwsze efekty plastyki brzucha są zauważalne tuż po wykonanym zabiegu. Skóra jest naprężona i gładka, a talia bardziej widoczna. Blizny po operacji przebiegają w praktycznie niewidocznych na co dzień miejscach, które można zasłonić bielizną, a nawet bardziej wyciętym strojem kąpielowym.

Efekty zabiegu są widoczne już kilka tygodni po operacji, kiedy to obrzęk zaczyna ustępować. Po około trzech miesiącach po zabiegu pacjent może cieszyć się ostatecznymi efektami, które są trwałe.

Po zabiegu pacjent powinien przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących diety i aktywności fizycznej, aby utrzymać osiągnięte efekty. Liposukcja brzucha nie tylko poprawia wygląd, ale może także przyczynić się do poprawy zdrowia pacjenta, zmniejszając ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2 i innych chorób związanych z nadwagą.

Ostateczny rezultat zabiegu możemy obserwować po ustąpieniu obrzęku operacyjnego tkanek, co następuje po upływie 6-18 miesięcy od operacji. Zabieg jest jednorazowy i jeśli pacjentka uniknie znacznych wahań masy ciała, efekt modelowania będzie trwały.

Podsumowując, plastyka brzucha to skuteczna metoda usuwania tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha, która pozwala na osiągnięcie wymarzonej sylwetki i poprawę zdrowia pacjenta. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto skonsultować się ze mną osobiście, ponieważ dobiorę najlepszą metodę i technikę liposukcji do Twoich wskazań i potrzeb.

dr Michał Piwowarek

Chirurg plastyczny
Chirurg plastyczny Piwowarek Poznań Warszawa

Opisz mi swój problem. Przygotuję dedykowany opis zabiegu z wyceną!

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Upiększam i odmładzam twarz i ciało!

Stosuję najlepsze, niemieckie techniki chirurgii plastycznej, dzięki którym efekty są bardziej naturalne a blizny znikome.

UMÓW WIZYTĘ