Plastyka brwi

ZabiegiZamknij

Plastyka brwi

Zabieg plastyki brwi czyli BROW LIFTING proponuję  często osobom, które nie kwalifikują się jeszcze do korekty górnych powiek. Uzyskana efekt po plastyce brwi zwiększa wyrazistość twarzy oraz powoduje, iż twarz postrzegana jest na bardziej pewną siebie i elegancką. Wspaniały efekt wykonanego zabiegu uniesienia skóry brwi jest długotrwały i w znacznym stopniu uatrakcyjnia cały wygląd twarzy.

Technicznie podczas liftingu brwi wykonuję cięcie na linii włosów i z tego dostępu podciągam tkanki w taki sposób, aby subtelnie wymodelować brwi. Technika plastyki brwi, którą wykonuję daje możliwość uzyskania prostego łuku brwi – bardzo pożądanego przez pacjentki.

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU
powiększanie piersi warszawa

Wskazania do plastyki brwi

Zabieg podniesienia brwi poleca się głównie osobom, które oczekują efektu powiększonego oka jednak nie kwalifikujących się do korekty powiek górnych. Bardzo dobre efekty może on przynieść również osobom z wysokim czołem oraz pacjentów w wieku podeszłym, którzy cierpią z powodu opadłych brwi i zmęczonego wyrazu twarzy. Warto również dodać, że wyjątkowo krótki czas zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania sprawiają, że zabieg ten może być wykonywany u pełnoletnich pacjentów w każdym, nawet w starszym wieku.

Jak wygląda zabieg plastyki brwi?

Plastyka brwi to zabieg chirurgiczny, który polega na wykonaniu nacięć w okolicy czołowo-skroniowej w celu podreperowania skóry aż do samego brzegu oczodołu.

Podniesienie brwi jest przeprowadzane pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym, więc pacjent nie odczuwa bólu w trakcie zabiegu. Po operacji może występować pewien dyskomfort, ale jest on zazwyczaj kontrolowany za pomocą leków przeciwbólowych.

Podczas zabiegu liftingu brwi wykonuję niewielkie nacięcia w obrębie linii czoła lub za linią włosów, aby minimalizować widoczne blizny. Następnie napinam i unoszę tkanki na czole oraz usuwam nadmiar skóry, aby uzyskać naturalny efekt podniesionych brwi i wygładzonego czoła.

W dalszej części operacji uwalniam więzadło skroniowe boczne, aby móc podnieść również ku górze boczną część brwi. Szycie wykonywane jest w miejscach wcześniejszych nacięć, czyli we włosach lub na granicy owłosienia. Dzięki temu szwy oraz ewentualne późniejsze blizny są całkowicie niewidoczne dla oka.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu plastyki brwi?

Plastyka brwi wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Pobyt w klinice zależny jest od woli pacjenta, aczkolwiek z medycznego punktu widzenia nie jest wymagany i już godzinę-dwie po wykonaniu zabiegu można opuścić klinikę.

Czas rekonwalescencji po podniesieniu brwi zależy od indywidualnych czynników i zakresu operacji. Zazwyczaj pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności po kilku tygodniach, choć pełny powrót do normalnej aktywności fizycznej może zająć nieco więcej czasu.

Przez pierwsze cztery tygodnie po zabiegu należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych (niskich i wysokich temperatur), nadmiernego wysiłku fizycznego oraz solarium i sauny. Aby umożliwić szybkie gojenie się, zalecany jest spokój i wypoczynek.

dr Michał Piwowarek

Chirurg plastyczny
Chirurg plastyczny Piwowarek Poznań Warszawa

Opisz mi swój problem. Przygotuję dedykowany opis zabiegu z wyceną!

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Upiększam i odmładzam twarz i ciało!

Stosuję najlepsze, niemieckie techniki chirurgii plastycznej, dzięki którym efekty są bardziej naturalne a blizny znikome.

UMÓW WIZYTĘ