Liposukcja

ZabiegiZamknij

Liposukcja

Mimo naszych największych starań zgromadzona w okolicach brzucha, ud, czy bioder tkanka tłuszczowa często jest odporna na stosowane diety i regularną aktywność fizyczną. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być zabieg liposukcji, czyli tzw. odsysania tłuszczu, który zapewnia natychmiastowe pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych części ciała, przywracając tym samym sylwetce atrakcyjny i smukły wygląd.

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Wskazania do liposukcji

Liposukcja jest polecana osobom borykającym się z nadmiarem krągłości i nieestetycznych fałdek, u których nie działa dieta ani ćwiczenia fizyczne. Odsysanie tłuszczu świetnie zadziała na okolice twarzy, szyi, górnych okolic ramion, tułowia, brzucha, bioder, pośladków, ud i podudzi, kolan, łydek i okolicy kostek. Na zabieg chętnie decydują się także kobiety po ciąży, u których nadmiar rozciągniętej skóry zbiera się w dolnych partiach brzucha, tworząc tzw. oponkę. Należy pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, a modelującym, który motywuje do wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych i regularnej aktywności fizycznej. Operacji nie powinny poddawać się osoby otyłe i po 50 roku życia.

Jak przebiega zabieg?

Odsysanie tłuszczu poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg zabiegu oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Liposukcja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i polega na zmniejszeniu grubości podskórnej tkanki tłuszczowej w wybranej partii ciała w celu przywrócenia jej właściwego napięcia i ładnie zarysowanego, smukłego kształtu.  Chirurg zaznacza na ciele pacjenta miejsca, z których będzie odsysany tłuszcz, a następnie smaruje je specjalnym preparatem. Kolejny krok to nakłucie ciała i wprowadzenie przez maleńkie otwory specjalnego urządzenia tzw. kaniuli. Tkanka tłuszczowa jest następnie rozluźniana, rozbijana i odsączana. Operację kończy założenie uciskającego opatrunku zmniejszającego obrzęk.

Postępowanie po zabiegu

Do domu zostaniesz wypisany po jednej dobie lub dwóch dobach od zabiegu. Naturalne po operacji są obrzęki i zasinienia. Są one zjawiskiem przejściowym i ustępują stopniowo, gdy skóra przyzwyczaja się do nowych kształtów. W tym czasie lekarz zaleca też noszenie opatrunku uciskowego. Decydując się na zabieg, warto pamiętać, że liposukcja nie zastąpi prawidłowej diety oraz regularnych ćwiczeń. Po operacji należy zadbać o wprowadzenie zdrowych nawyków, które pozwolą utrzymać efekt wymodelowanej sylwetki jak najdłużej.

Efekty liposukcji

Pierwsze efekty liposukcji w postaci widocznej redukcji tłuszczu są zauważalne tuż po wykonanym zabiegu. Blizny są niewidoczne. Ostateczny efekt możemy ocenić dopiero po 3-4 tygodniach od operacji, kiedy opuchlizna obszaru zabiegowego zniknie. Wówczas ciało nabiera oczekiwanych kształtów, a my możemy cieszyć się wymarzoną, zgrabną figurą.

dr Michał Piwowarek

Chirurg plastyczny
Chirurg plastyczny Piwowarek Poznań Warszawa

Opisz mi swój problem. Przygotuję dedykowany opis zabiegu z wyceną!

BEZPŁATNA WYCENA ZABIEGU

Upiększam i odmładzam twarz i ciało!

Stosuję najlepsze, niemieckie techniki chirurgii plastycznej, dzięki którym efekty są bardziej naturalne a blizny znikome.

UMÓW WIZYTĘ